+90 (212) 252 61 71 | turssa@turssa.org

EN | TR

MultiPurpose

Yönetim Kurulu

YORGO SARİS

BAŞKAN


Turssa Yönetim Kurulu Başkanı 1957 İstanbul doğumludur. Orta öğretimini Zoğrafyon özel Rum Erkek Lisesi'nde tamamlamıştır. Atlas Uluslar arası Kumanyacılık Şirketler Grubu'nun kurucusudur. 1979 yılından bu yana Türkiye'de gemi tedarikçiliği hizmetleri ile uğraşmaktadır. Halen Deniz Ticaret Odası Gemi Tedarikçileri Meslek Komitesi Başkanı olan Yorgo Saris, evli ve 2 çocuk babasıdır. Saris iyi derecede lngilizce ve Yunanca bilmektedir. TURSSA'nın kurucu yönetim kurulu üyeliğini aktif şekilde sürdüren Saris, 2011 yılı ile birlikte başkanlık görevine devam etmektedir.

Basri DEDE

BAŞKAN YARDIMCISI


1968 İstanbul doğumludur. Orta öğretimini Sultanahmet Ticaret Lisesi’nde tamamlamıştır. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Yaklaşık 30 senedir deniz ticaret sektörü içerisindedir. 25 yıl Şimşekler Genel Kumanyacılık ve Dış Tic. Ve A.Ş. şirketinde hizmet vermiş olup, hâlihazırda üst düzey yöneticilik yapmaktadır. Evli ve iki kız çocuk babasıdır.

RASİM METE

GENEL SEKRETER


1976 İstanbul Doğumludur.Kaptan bir babanın oğlu olan Mete,Özel Ortadoğu Kolejini bitirdikten sonra Liverpool John Moores Universitesinde ileri derecede İngilizce eğitimini tamamlamıştır. 2000 Yılında Mete Kardeşler Deniz Taşımacılığı ve A.Ş.’de iş hayatına başlamış 2002 yılından itibaren Alarga Kumanyacılık ve Gemi Malzemeleri Tic.A.Ş’de yönetici olarak çalışmaya devam etmektedir. 3 nesil denizcilikten gelen bir ailenin oğlu olan Mete ,evli ve iki çocuk babasıdır.

HAKAN DOĞAN KAYALI

SAYMAN


1976 İstanbul doğumludur. Orta öğretimini Doğuş Lisesi'nde tamamlamıştır. Yüksek öğrenimini, Doğu Akdeniz Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde tamamlamıştır. 2001 yılında Türkiye'ye dönerek aile şirketindeki görevine başlamıştır. Gümrüksüz eşya satışı, gemi acenteliği ve deniz taşımacılığı hizmetleri veren farklı şirketlerde ortaklıkları bulunmakla birlikte, FALCON genel müdürlüğü görevini de sürdüren Kayalı, evli ve 1 çocuk babasıdır. TURSSA da yönetim kurulu üyeliği görevini yürütmektedir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Sebahattin KARAER

ÜYE


1965 yılında Rize‘ de doğmuştur. İlkokul ve ortaokulu Rize’de, liseyi İstanbul Vefa Lisesinde okumuştur. Okul sonrası çeşitli kulüplerde profesyonel olarak futbol oynamıştır. 1995 yılında deniz yağları satışı yapan firmasını kurarak ticaret hayatına atılmıştır. 2003 yılında ise kurucusu olduğu “Kamarin” ile gemi tedarik sektörüne adım atmıştır. Aynı zamanda Kartal Bulvarspor Kulübünün de başkanı olan Sebahattin Karaer evli ve iki çocuk babasıdır.

ELÇİN UYKUN ALPMAN

YÖNETİM KURULU ASİSTANI


1979 Sarıkamış doğumludur. Orta ve Lise öğrenimini Ankara Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi’nde, Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Leh dili ve Edebiyatı bölümünde tamamlamıştır. Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde yüksek Lisans yapmıştır. 2014 yılından beri TURSSA Yönetim Kurulu Asistanlığı görevini yürüten Alpman evli ve bir çocuk annesidir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Go to top of page