Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

 

Değerli Üyelerimiz, Kıymetli Sektör Paydaşlarımız ve Tüm Gemi Tedarik Sektörü Emekçileri;

2003 yılında, Türkiye’de Gemi Tedarikçiliği Sektörünü kurumsal bir çatı altında toplamak amacıyla kurduğumuz Derneğimiz TURSSA, 2023 yılında 20. Yıldönümüne ulaşmıştır.

TURSSA Ailesi olarak, 2023 yılında, hem Cumhuriyetin 100. Yılına, hem Derneğimizin 20. yılına ulaşmanın heyecanını taşıyoruz.

Gelişim odaklı geçen 20 yılın ardından geriye dönüp baktığımızda; sektörümüzün büyük adımlar attığını gururla görüyoruz. Gemi Tedarikçileri Derneği olarak, denizcilik sektöründe, güvene dayalı ve çevreye duyarlı, karadan denize iş akışında kaliteli hizmet köprüsü vizyonumuz ile yeni 20 yıllara doğru ilerliyoruz. Hem Dernek üyelerinin hem tüm sektör emekçilerinin 20 yılda girişimcilik ve kaliteli rekabet çabaları, sektörümüzün gelişimde büyük rol oynamıştır.

Son dönemde, özellikle Pandemi süreci kaynaklı zorlu şartlar ve 2023 yılında yaşadığımız elim deprem felaketinin ardından tüm sektör çalışanlarımızın üstün gayretleri ile iş akışımızın devam etmesi, sektörümüzün gücünü bizlere bir kez daha göstermektedir.

TURSSA olarak, uluslararası Gemi Tedarikçiliği Derneklerine (ISSA ve OCEAN) üyeliğimiz ve bu Derneklerle işbirliğimiz sayesinde sektörümüzün uluslararası alanda tanınırlığını artırmak için hızla yol alıyoruz.
Gemi Tedarikçiliği Sektörü, 7/24 kesintisiz hizmet veren iş yapma şekli ile denizyolu taşımacılığına tam destek sağlamaktadır. Sektörümüz, denizcilik sektörü iş akış zincirinde önemli halkalardan birini oluşturmaktadır. Yaptığımız iş, ticaretten çok daha fazlası olup güven zeminine oturmaktadır.

Sektörümüz, faaliyet konusu itibarıyla sadece yurtiçi satışlar ve ticaretine değil aynı zamanda Türkiye’nin ihracatına da önemli katkı yapmaktadır. Bu nedenle hem iç piyasa hem ihracat kanalıyla Türkiye’nin toplam gayri safi milli hasılasına ve istihdam piyasasına katma değer sağlamaktayız.

2023 yılında, TURSSA olarak 20. Kuruluş Yıl dönümümüzü “Sürdürülebilirlik Farkındalığı” teması ile kutlamaktayız. Denizlerimizin, büyük ekosistemin en önemli parçalarından biri olması, TURSSA’nın, tüm üyeleri ile sürdürülebilirlik konusunda yüksek bir farkındalık içinde olmasına zemin oluşturmaktadır.

Bizler, bundan sonraki yol haritamızda, bir denizcilik sektörü paydaşı olarak, kaliteli ve yüksek nitelikli hizmete devam etmeyi hedefliyoruz.

20. yıl heyecanımızı paylaştığınız için teşekkür ediyor, işbirliğiniz ile nice 20 yıllara ve yıldönümlerine erişmeyi umuyoruz.

Tüm gemi tedarikçiliği sektörüne en iyi dileklerimle…

Yıldönümümüz kutlu olsun…

Yönetim Kurulu Başkanı Zihni Memişoğlu