Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu

ZİHNİ MEMİŞOĞLU

ZİHNİ MEMİŞOĞLU

Başkan

3 Ocak 1966 Rize doğumludur. Genç yaşlarında iş hayatına başlayan Memişoğlu, 1992 yılı itibarıyla Gemi Tedarik Sektöründe faaliyet göstermek üzere GİMAŞ Ship Supply & Services Şirketini kurmuştur. Şirketin yurtiçi faaliyetleri İstanbul Merkez Ofis yanında Tuzla ve Mersin şubeleri ile genişlemiştir. Ayrıca yurtiçindeki çalışmalar yanında “Global Reach Personal Touch” vizyonu ile yol haritasını şekillendiren Zihni Memişoğlu, ticari faaliyetlerini yurtdışı lokasyonlara taşımıştır. 2014 yılında Yunanistan Atina’da pazarlama odaklı açılan ofisin ardından 2016 yılında Hollanda Rotterdam’da antrepo ve ofis ile ikinci bir şirket kurulmuştur. 

Kendi ticari faaliyetleri yanında, gemi tedarik sektörünün Türkiye’de kurumsallaşması için öncü adımlar atan Memişoğlu, 2003 yılında Gemi Tedarikçileri Derneği (TURSSA) kurucu başkanlığı ile Dernek faaliyetlerine başlamıştır.  İlk Başkanlık görevini 2003-2011 yılları arasında 8 yıl yapmış, 2021 yılında ise Dernek Başkanlığı’na yeniden seçilmiştir. Zihni Memişoğlu, TURSSA’yı “güvene dayalı ve çevreye duyarlı, karadan denize kaliteli hizmet köprüsü” vizyonu ile yönetmektedir.

Memişoğlu, TURSSA Dernek Başkanı olarak hem ISSA hem OCEAN Dernekleri’nin yurtdışı toplantılarına düzenli iştirak etmekte ve Derneği temsil etmektedir.

Gemi Tedarik Sektörü’nün Denizcilik sektörü’nün önemli bir halkası olduğunu vurgulayan Memişoğlu, sektörün tanınırlığını artırma hedefi yolunda kamu platformları ile işbirliği içinde çalışmalarına devam etmektedir. Mevcut durumda Deniz Ticaret Odası Meclis Üyesi ve Gemi Tedarikçileri Derneği Meslek Komite Üyesidir.
Ayrıca, Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) üyesidir.

Zihni Memişoğlu evli ve üç çocuk babasıdır.

ABDÜLVAHİT ŞİMŞEK

ABDÜLVAHİT ŞİMŞEK

Başkan Yardımcısı

1965 Batman doğumludur. Orta öğrenimini 1983 yılında İzmir Aliağa Lisesi’nde tamamlamıştır. 1986 – 1991 yılları arasında Yönetim Bilimleri, İş İdaresi ve Pazarlama konularında eğitim almak üzere Londra/İngiltere’de bulunmuştur. 1992 yılında Türkiye’ye dönen Şimşek, Nemrut/Aliağa’da , denizcilik sektöründe faaliyet gösteren aile şirketlerinde ticari hayatına başlamıştır. Uluslararası platformlarda uygulamalarını gördüğü, ancak Türkiye ve yakın coğrafyada henüz hayat bulmadığını fark ettiği faaliyet alanlarını, 1996 yılından itibaren kurmaya başladığı kendi şirketlerinde iş kolu haline getirmiştir. Bu minvalde bir çok firma kurmuş, işletmiş, satınalmış ve misyonunu tamamlayanları devretmiştir. Halihazırda, AVS Küresel Gemi Tedariği ve Yönetimi A.Ş. şirketinin kurucusu, sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Şimşek, merkezi Hollanda’da olan Q Shipping B.V. firmasının sahibidir. Abdülvahit Şimşek, evli ve iki çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce ve Kürtçe bilmektedir.

OSMAN BİLGİN

OSMAN BİLGİN

Genel Sekreter

1973 Çorum (Mecitözü) doğumludur. Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi, Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümünden mezun olarak yükseköğretimini tamamlamıştır. 2000 ve 2016 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmış olduğu firmasındaki (Arma A.Ş.)  hisselerini devrederek, çeyrek asırı aşan sektör tecrübesiyle Türkiye’de yeni bir vizyonla tamamı denizci kadrodan oluşan bir ekip ile  “Gemi Tedarik Hizmeti” vermek üzere;  “Mare Tedarik Lojistik Denizcilik ve Dış Ticaret A.Ş.” yi kurmuştur.
Halihazırda; “Flagship Gemi Acenteligi A.Ş” , “Mare Logistics Taşımacılık A.Ş.” ve “Mare Group” çatısı altında Amerika’da faaliyet gösteren “Mare Trading LLC” , “Mare Logistics LLC” ve “Casa Mare LLC”   şirketlerinin de kurucusudur.
Denizciliğe gönül vermiş olan Bilgin,  İMEAK Deniz Ticaret Odası Merkez Meclis Üyesi, 21 No’lu Gemi Tedarikçileri Toptan Ticareti Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı, Gemi Tedarikçileri Derneği (TURSSA) Yönetim Kurulu Üyesi (Genel Sekreter),  Türkiye Denizcilik Federasyonu (TURDEF) üyesi ve birçok yerli ve yabancı sivil toplum örgütünde de aktif olarak çalışmalarına devam etmektedir.
Sosyal yaşamında; D.E.Ü. Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği (DEFMED), DenizTemiz Derneği (TURMEPA) Üyesi ve Beşiktaş Jimnastik Kulubü  (BJK) Kongre Üyesi olan Bilgin, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Lisansli yarısçısıdır, pist şampiyonalarında çeşitli kupa ve derecelere sahiptir.
Birçok gazete ve dergide gemi tedarik sektörü ile ilgili çalışmaları, makaleleri de yayınlanmış olan Bilgin, Evli, bir kız ve bir erkek çocuğu babası olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

HAKAN DOĞAN KAYALI

HAKAN DOĞAN KAYALI

Sayman

1976 İstanbul doğumludur. Orta öğretimini Doğuş Lisesi'nde tamamlamıştır. Yüksek öğrenimini, Doğu Akdeniz Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde tamamlamıştır. 2001 yılında Türkiye'ye dönerek aile şirketindeki görevine başlamıştır. Gümrüksüz eşya satışı, gemi acenteliği ve deniz taşımacılığı hizmetleri veren farklı şirketlerde ortaklıkları bulunmakla birlikte, FALCON genel müdürlüğü görevini de sürdüren Kayalı, evli ve 2 çocuk babasıdır. TURSSA da yönetim kurulu üyeliği görevini yürütmektedir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

YORGO SARİS

YORGO SARİS

Üye

Yorgo Saris 1957 İstanbul doğumludur. Orta öğretimini Zoğrafyon özel Rum Erkek Lisesi'nde tamamlamıştır. Atlas Uluslararası Kumanyacılık Şirketler Grubu'nun kurucusudur. 1979 yılından bu yana Türkiye'de gemi tedarikçiliği hizmetleri ile uğraşmaktadır. Yorgo Saris, evli ve 2 çocuk babasıdır. ISSA'da Başkan Yardımcılığı ve TURSSA'nın kurucu yönetim kurulu üyeliğini aktif şekilde sürdüren Saris, iyi derecede İngilizce ve Yunanca bilmektedir.