Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu

ZİHNİ MEMİŞOĞLU

ZİHNİ MEMİŞOĞLU

Başkan

Zihni Memişoğlu 3 Ocak 1966 tarihinde Rize’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Rize’de tamamladıktan sonra İstanbul’a geldi. Çok genç yaşlarda iş hayatına atılan Memişoğlu, 1992 yılında Türkiye’nin lider gemi tedarik şirketlerinden GİMAŞ’ı kurdu. Dünyada her geçen gün önemi artan gemi tedarik sektörünün Türkiye’de kurumsallaşması için çaba sarf eden Memişoğlu, gemi tedarikçilerinin çatı kuruluşu TURSSA’nın kurulmasında etkin rol oynadı. Memişoğlu, 2003 yılında kurucu başkanı olduğu TURSSA’da 8 yıl boyunca başkanlık görevini üstlendi. 2013 yılında uluslararası alanda ülkemizi temsil etmek için tedarik sektöründeki hizmetlerini yurt dışına da taşıma kararı alan Memişoğlu, GİMAŞ’ın ilk yurt dışı ofisini Yunanistan’da açtı. Bu noktadan sonra “Global reach, personal touch” vizyonuyla ilerleyen GİMAŞ’ın, ikinci yurt dışı ofisi 2016 yılında Hollanda’nın Rotterdam şehrinde kuruldu. Aynı yıl GİMAŞ’ın, Doğu Akdeniz Bölgesi’ndeki operasyonlarını artırmak amacıyla Mersin’de de bir şube açıldı. Hayatını adadığı hizmet sektörünün Türkiye’de geldiği konumu yükseltmek ve ülkesine faydalı olmak için ilk günkü motivasyonunu ile yoluna devam eden Zihni Memişoğlu aynı zamanda Deniz Ticaret Odası Gemi Tedarikçileri Meslek Komite Başkanı’dır. Zihni Memişoğlu, 2021 yılında kurucu başkanı olduğu TURSSA’nın başkanlık görevini tekrardan devralmıştır. Evli olan Zihni Memişoğlu üç çocuk babasıdır.

ABDÜLVAHİT ŞİMŞEK

ABDÜLVAHİT ŞİMŞEK

Başkan Yardımcısı

1965 Batman doğumludur. Orta öğrenimini 1983 yılında İzmir Aliağa Lisesi’nde tamamlamıştır. 1986 – 1991 yılları arasında Yönetim Bilimleri, İş İdaresi ve Pazarlama konularında eğitim almak üzere Londra/İngiltere’de bulunmuştur. 1992 yılında Türkiye’ye dönen Şimşek, Nemrut/Aliağa’da , denizcilik sektöründe faaliyet gösteren aile şirketlerinde ticari hayatına başlamıştır. Uluslararası platformlarda uygulamalarını gördüğü, ancak Türkiye ve yakın coğrafyada henüz hayat bulmadığını fark ettiği faaliyet alanlarını, 1996 yılından itibaren kurmaya başladığı kendi şirketlerinde iş kolu haline getirmiştir. Bu minvalde bir çok firma kurmuş, işletmiş, satınalmış ve misyonunu tamamlayanları devretmiştir. Halihazırda, AVS Küresel Gemi Tedariği ve Yönetimi A.Ş. şirketinin kurucusu, sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Şimşek, merkezi Hollanda’da olan Q Shipping B.V. firmasının sahibidir. Abdülvahit Şimşek, evli ve iki çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce ve Kürtçe bilmektedir.

OSMAN BİLGİN

OSMAN BİLGİN

Genel Sekreter

1973 Çorum (Mecitözü) doğumludur. Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi, Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümünden mezun olarak yükseköğretimini tamamlamıştır. 2000 ve 2016 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmış olduğu firmasındaki (Arma A.Ş.)  hisselerini devrederek, çeyrek asırı aşan sektör tecrübesiyle Türkiye’de yeni bir vizyonla tamamı denizci kadrodan oluşan bir ekip ile  “Gemi Tedarik Hizmeti” vermek üzere;  “Mare Tedarik Lojistik Denizcilik ve Dış Ticaret A.Ş.” yi kurmuştur.
Halihazırda; “Flagship Gemi Acenteligi A.Ş” , “Mare Logistics Taşımacılık A.Ş.” ve “Mare Group” çatısı altında Amerika’da faaliyet gösteren “Mare Trading LLC” , “Mare Logistics LLC” ve “Casa Mare LLC”   şirketlerinin de kurucusudur.
Denizciliğe gönül vermiş olan Bilgin,  İMEAK Deniz Ticaret Odası Merkez Meclis Üyesi, 21 No’lu Gemi Tedarikçileri Toptan Ticareti Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı, Gemi Tedarikçileri Derneği (TURSSA) Yönetim Kurulu Üyesi (Genel Sekreter),  Türkiye Denizcilik Federasyonu (TURDEF) üyesi ve birçok yerli ve yabancı sivil toplum örgütünde de aktif olarak çalışmalarına devam etmektedir.
Sosyal yaşamında; D.E.Ü. Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği (DEFMED), DenizTemiz Derneği (TURMEPA) Üyesi ve Beşiktaş Jimnastik Kulubü  (BJK) Kongre Üyesi olan Bilgin, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Lisansli yarısçısıdır, pist şampiyonalarında çeşitli kupa ve derecelere sahiptir.
Birçok gazete ve dergide gemi tedarik sektörü ile ilgili çalışmaları, makaleleri de yayınlanmış olan Bilgin, Evli, bir kız ve bir erkek çocuğu babası olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

HAKAN DOĞAN KAYALI

HAKAN DOĞAN KAYALI

Sayman

1976 İstanbul doğumludur. Orta öğretimini Doğuş Lisesi'nde tamamlamıştır. Yüksek öğrenimini, Doğu Akdeniz Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde tamamlamıştır. 2001 yılında Türkiye'ye dönerek aile şirketindeki görevine başlamıştır. Gümrüksüz eşya satışı, gemi acenteliği ve deniz taşımacılığı hizmetleri veren farklı şirketlerde ortaklıkları bulunmakla birlikte, FALCON genel müdürlüğü görevini de sürdüren Kayalı, evli ve 2 çocuk babasıdır. TURSSA da yönetim kurulu üyeliği görevini yürütmektedir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

YORGO SARİS

YORGO SARİS

Üye

Yorgo Saris 1957 İstanbul doğumludur. Orta öğretimini Zoğrafyon özel Rum Erkek Lisesi'nde tamamlamıştır. Atlas Uluslararası Kumanyacılık Şirketler Grubu'nun kurucusudur. 1979 yılından bu yana Türkiye'de gemi tedarikçiliği hizmetleri ile uğraşmaktadır. Yorgo Saris, evli ve 2 çocuk babasıdır. ISSA'da Başkan Yardımcılığı ve TURSSA'nın kurucu yönetim kurulu üyeliğini aktif şekilde sürdüren Saris, iyi derecede İngilizce ve Yunanca bilmektedir.